Среда, 23/05/2018, 03:36
Приветствую Вас Гость | RSS

                             Энергодарская

 ООШ №2

Меню сайта
Регистрация/Вход
Логин:
Пароль:
Наш опрос
Оценка сайта?
Всего ответов: 666
Статистика
Погода

Информация

Главная » Статьи » Разное » ЗНО

Методичні рекомендації для підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання у 2012 році з біології

ЗНО з біології в контексті підвищення якості освіти

Перед сучасною системою освіти України стоїть завдання запровадження системи загальнодержавного рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів за результатами стандартизованого оцінювання. Для цього потрібно підготувати законодавчу базу для створення незалежних агенцій оцінювання якості за прикладом розвинених країн, вдосконалювати політику щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) випускників загальноосвітніх навчальних закладів.

ЗНО утверджується в Україні як система, покликана забезпечити об’єктивне вимірювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів та оптимізувати відбір абітурієнтів до вищих навчальних закладів на основі ефективних, демократичних і прозорих процедур.

Умовами прийому до вищих навчальних закладів у 2012 р. визначено, що «при вступі на навчання на основі повної загальної середньої освіти подання сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти з результатами проходження незалежного оцінювання є обов’язковим». Конкурсний бал обчислюється шляхом додавання балів сертифіката з конкурсних предметів (вступних екзаменів, творчих конкурсів), середнього бала документа про повну загальну середню освіту та додаткових балів, передбачених Умовами.

Зовнішнє незалежне оцінювання з біології дає можливість здійснювати моніторинг якості біологічної освіти, коригувати методи та засоби навчання, зміст і наповненість шкільного курсу. Все це дійсно сприяє підвищенню якості біологічної освіти.

 

Особливості проведення ЗНО-2012

У Міністерстві юстиції зареєстровано наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 3 листопада 2011 року № 1254, яким затверджено:

§     Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2012 році;

§     Положення про апеляційну комісію Українського центру оцінювання якості освіти;

§     Положення про регламентну комісію регіонального центру оцінювання якості освіти;

§     Положення про предметні фахові комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти;

§     Технічний опис сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання та інформаційної картки до сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання.

Наказами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 9 серпня 2011 р. № 946 та від 14 жовтня 2011 року №1192 визначено перелік предметів, з яких буде проводитися зовнішнє незалежне оцінювання у 2012 році. Затверджено календарний план підготовки та проведення ЗНО-2012 (наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 23.11.2011 р. № 1346 «Про затвердження календарного плану підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2012 році»).

Відповідно до названих нормативних документів можна визначити, що:

1. Реєстрація учасників триватиме з 1 січня по 20 лютого 2012 року.

2. ЗНО буде проведене з 15 травня по 7 червня 2012 року.

3. У 2012 році зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з десяти предметів: з української мови та літератури, історії України, всесвітньої історії, математики, біології, фізики, хімії, географії, російської мови, однієї з іноземних мов (за вибором) – англійської, німецької, французької, іспанської.

ЗНО  з біології відбудеться  7 червня 2012 р.

4. Максимальна кількість тестів, яку може скласти кожен учасник тестування, – чотири.

5. Результати, отримані під час зовнішнього оцінювання, будуть зазначені в додатку до сертифікату Українського центру оцінювання якості освіти, який абітурієнт подаватиме до приймальних комісій ВНЗ.

 

Програма ЗНО з біології: концептуальні засади та нововведення

Програму зовнішнього незалежного оцінювання з біології 2012 розроблено на основі чинних програм для загальноосвітніх навчальних закладів.

Завданнями зовнішнього незалежного оцінювання з біології є:

              перевірити відповідність знань та умінь учнів програмним вимогам;

              виявити рівень навчальних досягнень учнів;

              оцінити ступінь підготовленості випускників загальноосвітніх навчальних закладів до подальшого навчання у вищих навчальних закладах

Зміст програми зовнішнього незалежного оцінювання структурований за рівнями організації життя й складається із вступу та розділів: «Молекулярний рівень організації життя», «Клітинний рівень організації життя», «Неклітинні форми життя», «Організмовий рівень організації життя», «Надорганізмові рівні організації життя», «Історичний розвиток органічного світу», які розподілено на теми. У кожній темі визначено обсяг вимог до знань та предметних умінь учасників зовнішнього незалежного оцінювання з біології.

Згідно з вимогами програми учасник зовнішнього незалежного оцінювання повинен вміти: 

              характеризувати основні біологічні поняття, закономірності, закони та теорії, біологічні явища і процеси;

              оперувати поняттями, за потреби пояснення процесів та явищ живої природи, підтверджуючи прикладами з життя та діяльності людини, охорони здоров’я, досягнень біологічної науки;

              порівнювати процеси життєдіяльності на різних рівнях організації, (молекулярному, клітинному, організмовому, популяційно-видовому, екосистемному, біосферному) та виявляти взаємозв’язки між ними;

              встановлювати причинно-наслідкові, функціональні, структурні зв’язки та закономірності у живій природі, класифікувати об’єкти;

              виявляти наслідки впливу шкідливих звичок на організм;

              застосовувати біологічні знання для аналізу ситуацій, що виникають у різних сферах життя;

              виконувати розрахунки із використанням математичного апарату;

              застосовувати набуті знання при аналізі біологічної інформації, представленої в різних формах (графічній, табличній, текстовій);

              обґрунтовувати висновки.

Категория: ЗНО | Добавил: Danxelar (09/02/2012)
Просмотров: 450 | Рейтинг: 0.0/0
Бегущая строка
Часы
Календарь
Категории
Полезные сайты
Банеры


Copyright MyCorp © 2018